Serwis<br>Ogólny

Serwis
Ogólny

Serwis Ogólny

Premio Rolchem to profesjonalny warsztat dla pojazdów osobowych, ciężarowych oraz pojazdów rolniczych i budowlanych. Od wielu lat zajmujemy się serwisem samochodów i ciężarówek. Mamy w pełni wyposażony warsztat, a nasza załoga ma za sobą lata doświadczenia i wiele ukończonych szkoleń. Dzięki temu, że jesteśmy w sieci Premio mamy dostęp do szerokiej gamy części zamiennych w konkurencyjnych cenach. Co wchodzi w zakres usług naszego serwisu?

  • Montaż i wymiana opon – od prawidłowo przeprowadzonego procesu wymiany zależy bezpieczeństwo kierowcy, bezawaryjne użytkowanie opony oraz jej żywotność. Podczas wymiany ogumienia sprawdzany jest ich stan ogólny oraz głębokość bieżnika. Nowoczesny sprzęt jakim dysponujemy pozwala na sprawny i precyzyjny przebieg  złożonego procesu serwisowania opon, piast i felg.
  • Geometria i zbieżność kół – niewłaściwa geometria kół powoduje nierównomierne zużycie opon, ściąganie auta na boki nawet na równiej i prostej drodze oraz opóźnioną reakcję samochodu na ruchy kierownicą. Usługa kontroli oraz regulacji geometrii i zbieżności kół jest wykonywania w naszych serwisach na urządzeniach z wykorzystaniem technologii laserowej 3D, co pozwala na precyzyjne ustawienie kątów. W autach wyposażonych w elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy, po regulacji wykonywana jest niezbędna kalibracja czujnika kąta skrętu kierownicy.
  • Układ hamulcowy – Od sprawnego układu hamulcowego może zależeć Twoje “być” albo “nie być”. Sprawdź u nas układ hamulcowy swojego pojazdu. Dzięki sprawnym hamulcom dbasz o bezpieczeństwo swoje oraz swoich najbliższych. Bilans hamulców – nasi fachowcy sprawdzą stan zużycia klocków hamulcowych, jakość płynu hamulcowego oraz ślady nieprawidłowego zużycia opon. Dzięki regularnej kontroli będziesz mieć pewność, że niezależnie od warunków pogodowych oraz sposobu eksploatacji auta hamulce Cię nie zawiodą. Wymiana tarcz, klocków hamulcowych, płynu hamulcowego czy innych pod zespołów to dla nas pestka!
  • Układ wydechowy – Czy zauważyłeś wzrost poziomu hałasu wewnątrz i na zewnątrz pojazdu? Jest na to odpowiedź. Sprawdź u nas układ wydechowy swojego samochodu. Układ wydechowy odpowiedzialny jest za zmniejszenie ilości szkodliwych gazów występujących w spalinach, za ich prawidłowe odprowadzenie, reguluje poziomu hałasu wydobywającego się z silnika oraz zapewnia jego optymalną pracę.
  • Wymiana oleju – Olej smarowy zabezpiecza silnik Twojego samochodu przed przegrzaniem i przedwczesnym zużyciem. Niezmiernie ważne jest więc systematyczne sprawdzanie poziomu oleju oraz jego okresowa wymiana. Pamiętaj o tym! Dzięki temu olej silnikowy będzie smarował, zabezpieczał, chłodził, czyścił oraz uszczelniał silnik Twojego samochód.
  • Klimatyzacja – Diagnostyka układu, wymiana czynnika, odgrzybianie oraz naprawy uszkodzonych elementów zapewnią odpowiednią temperaturę wewnątrz pojazdu. Nasz serwis oferuje szeroką gamę usług związanych z klimatyzacją w Twoim aucie. Diagnostyka układu, wymiana czynnika, odgrzybianie oraz naprawy uszkodzonych elementów zapewnią odpowiednią temperaturę wewnątrz pojazdu. Prawidłowo działająca klimatyzacja poza schładzaniem wnętrza pojazdu podczas upałów  osusza powietrze, co jest niezwykle istotne w miesiącach jesienno-zimowych, by uniknąć zaparowania szyb samochodu od wewnątrz.

Sprawna klimatyzacja to nie tylko większy komfort jazdy, ale także neutralizacja alergenów, które niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie.

  • Zawieszenie -Amortyzatory, resory, tulejki, sworznie, wahacze i inne pozostałe części układu kierowniczego i zawieszenia powinny być okresowo sprawdzane. Uszkodzone mogą znacznie utrudnić panowanie nad autem podczas jazdy, a nawet doprowadzić do całkowitej utraty kontroli nad pojazdem. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem do pomiaru i regulacji geometrii zawieszenia, wykonamy prace mechaniczne związane z wymianą wahaczy, tulei i drążków.